33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Shkrimtari me paralizë cerebrale shkruan një libër me hundë

spot_img

Shkrimtari Josh Barry ka pësuar paralizë cerebrale dhe ka kaluar nëntë vitet e fundit duke shkruajtur një libër autobiografi me hundë.

Më parë përdorte kompjuter ose merrte një daktilograf, por më pas kishte vështirësi në lëvizje dhe në të folur. Zgjidhja e tij e fundit ishte tastiera e një iPad, të cilën e shtypte me hundë në mënyrë që të ishte më kreativ.

Josh është nga East Cowes që aktualisht punon si gazetar i pavarur dhe drejton një faqe argëtuese ku ka intervistuar persona të famshëm si Sir Ian Botham dhe Jeremy Kylie.

Shkrimtari zgjodhi të tregojë historinë e tij për të rritur ndërgjegjësimin e njerëzve të tjerë, të cilët ndonëse janë ndryshe, mund të arrijnë ëndrrat dhe aspiratat e tyre./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat