fbpx

Shokoi Barcelonën që në minutën e 5-të, ‘El Classico’ i përket Real Madrid-it

Ka përfunduar ndeshja mes Real Madridit dhe Barcelonës. Ajo perfundoi me rezultatin 1-3 për Realin e Madridit, duke ‘mposhtur’ kështu Barcelonën në stadiumin ‘Camp Nou’

Sfida filloi në mënyrën më të mirë të mundshme pasi që në start dy gola brenda 9 minutash u realizuan nga secila skuadër.

Real Madrid shokoi Barcelonën që në minutën e 5-të pasi Valverdeu gjend para portës i vetëm për të mposhtur lehtësisht Ter Stegenin.