fbpx

Shokon Haradinaj: Albin Kurti është një mashtrues i mirë!

Capture-99-600x336.jpg

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk i beson deklaratave të Albin Kurtit për Gjykatën Speciale.

Ai në “Debat Plus”, të RTV Dukagjinit, ka thënë se Kurti është një mashtrues i mirë.

“Pasi e kam parë [Kurtin] me flamur të Kosovës në stadium, kam dilema t’i besoj kësaj deklarate që nuk do ta njohë Gjykatën Speciale. Kam punuar një kohë më të, është mashtrues i mirë. shembulli i flamurit tregon diçka. Pra është mashtrim”, ka deklaruar ai.

Haradinaj ka thënë se shpreson që Kurti të mos e heq taksën 100 për qind për Serbinë, sipas tij, ky do të ishte një gabim i madh dhe i pariparueshëm.

“Unë veç shpresoj që Albin Kurti që i rrëzonte kamionët e Serbisë tash të mos i lejojë tash të i fut kamionët.

Haradinaj në “Debat Plus”, ka thënë se do të qëndrojnë në opozitë dhe se nuk janë të interesuar  të jenë pjesë e Qeverisë së re.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303