fbpx

Shokuese/ Zbulohet arsyeja pse nisi sherri në “Selam Stermasi”

bandicam-2019-09-29-18-06-03-467.jpg

Para fillimit të ndeshjes derbi mes Tiranës dhe Partizanit, tifozeritë e të dyja ekipeve janë përleshur mes tyre, pas portës.

Është dashur ndërhyrja e forcave të rendit për të ulur tensionet dhe për t’u normalizuar situata. Mësohet se arsyeja e këtij sherri masiv është, fonia e stadiumit, e cila është vendosur pranë tribunës ku qëndron tifozeria e Partizanit.

Kjo gjë ka irrituar ata që kanë zbritur dhe kanë dashur ta heqin. Tifozët e Tiranës janë futur gjithashtu, dhe kaq është dashur të plasi me tifozerive.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303