fbpx

Shokuse/ Mbyllet me këtë rezultat pjesa e parë Real Madrid – Club Brugge

Ka përfunduar pjesa e parë në sfidën që po luhet në “Santiago Bernabeu” mes Real Madridit dhe Club Brugge KV. Askush nuk mund ta besojë por klubi belg po bën befasinë e madhe duke fituar me rezultatin 2-0 përballë skuadrës së Zinedine Zidanes.

Në minutën e 9’ ishte Emmanuel Dennis i cili shënoi golin e avantazhit 1-0. Sërish në fund të fraksionit të parë të lojës, në skenë shfaqet sërish Emmanuel Dennis që mori një “dhuratë” nga Madriç dhe më pas e shndërroi në gol.