fbpx

Shpallet kompania fituese për Aeroportin e Vlorës, sa do kushtojë? Sapo na e zbuloi Belinda Balluku

beli.jpg

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka zbuluar sot gjatë konferencës emrin e kompanisë fituese për ndërtimin e aeroportit të Vlorës.

Balluku deklaroi se Aeroporti i Vlorës do të ndërtohet nga një bashkim kompanish me qendër në Zvicër dhe do të ketë një kosto prej 103 milionë eurosh.

Mabco Construction (Mabetex Group) (50%); YDA – Group (48%); 2A Group SH.PK (2%), është bashkimi i kompanive që do bëjnë të mundur realizimin e aeroportit.

Vijon…

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303