fbpx

Shpërblimi 50 mijë lekë të vjetra/ Pas reagimit të mjekëve, vjen kundërpërgjigja e Edi Ramës

edi-rama-1-5-723x450.gif

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të mjekëve dhe infermierëve të spitalit rajonal të Lëzhës lidhur me shpërblimin 50 mijë lekë të vjetra.

Reagimi i Ramës

Unë e kam thënë shqip që do të paguajmë 1000€ mbi pagën për mjekët e infermierët në Vijën e Zjarrit! Kush ka ngatërruar vijën e zjarrit në spitalet Covid e në autoambulanca, me detyrën e bluzës së bardhë në territor, duhet të kthjellohet e të mos turpërojë bluzën e bardhë!

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303