fbpx

‘Shpërthejnë’ 9 raste me COVID në Krujë, infektohen disa punonjës të fasonerive

fasoneria-e1544026704360.jpg

9 raste të reja me koronavirus janë shënuar në Krujë, konkretisht në disa punonjës të fasonerive.

Gjithsej në Krujë janë 113 persona aktivë me Covid-19, mes tyre shtëpiakë dhe pensionistë.

Të gjithë të prekurit dhe kontaktet e tyre janë të karantinuar nëpër banesa, kurse 2 fasoneri janë mbyllur. Në distributorin e karburantit janë izoluar dy punonjësit e prekur.

Kurse hipoteka punon me shërbime të kufizuara, dhe po punojnë punonjësit që nuk kanë pasur kontakt me të infektuarin.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303