fbpx

Shpërthejnë thirrjet e ashpra/ Si iu drejtuan protestuesit, ministrit grek në Tiranë?

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias mbërriti pak çaste më parë në Tiranë, ku menjëherë nisi edhe protesta e qytetarëve dhe përplasja me policinë.

Ai fillimisht ka shkuar tek Ministria e jashtme e Shqipërisë teksa eskorta e tij është ndeshur me protestën e PDIU.

Protestuesit kanë lëshuar pa kursim thirrjet: ‘’turp, turp’’.