Shpërthen deputeti: Rama mashtrues, shumë shpejt do përballem me të

Deputeti Lefter Maliqi ka postuar një shkrim në rrjetin social ‘Facebook’, ku ka sulmuar sërish kryeministrin e vendit.

Ai e ka cilësuar atë si mashtrues dhe shumë shpejt do të përballet me Ramën në Parlament.

Postimi i plotë i Maliqit:

Te dashur miq ju informoj se kur flet Kryeministri deshtak ne parlament asnjeher nuk qendroj ne parlament pasi per mua si dhe per ju mbetet e keqja e shqiptareve, ben show e aktrim me veshje skandaloze me shallvare duke shkelur etiken zyrtare,duke mbuluar zullumet,mashtron dhe genjen pasi mbetet e keqja e shqiptareve per cpopullimin,krimin e organizuar,trafiqet e droges,pasigurin,vjedhjet,abuzimet,zaptimin e institucioneve,lidhjet me bandat etj.Sigurisht shume shpejt do perballem me piktorin deshtak ne parlament dhe ju sguroj per kete.

Ky i mjere nuk do antaresimin e vendit ne BE as hapjen e negociatave pasi do te vjedhin me koncensionet etj etj.E keqja e madhe duhet larguar sa me pare.Edi Rama do ngelet ne histori si me i korruptuari dhe me i deshtuari,nese ka drejtesi ai duhet te shkoj drejt 313 me byzylyk ne duar dhe te pergjigjet per shkaterrimin e ekonomise,cpopullimin,trafiqet,bashkpunimin me krimin,vjedhjet,korrupsionin etj.Ky i paafte e deshtak nuk do ndryshimin e sistemit zgjedhor pasi ka frike nga socialistet.Ketij Rilindasi deshtak e keqja do i vij nga socialistet,shqiptarer dhe jo nga Opozita.