fbpx

Shpërthen në flakë avioni i këngëtares së famshme

Q5K4U2VYIUI6TDUDJZTIP2MYCQ.jpg

Një avion privat që mbante në bord ekipin e këngëtares Pink, shpërtheu në flakë pasi u rrëzua në Danimarkë pas performancës së saj në Norvegji mbrëmjen e djeshme.

Shërbimet e urgjencës mbërritën menjëherë për të fikur flakët që kishin pushtuar  mjetin Cessna 560XL, i cili u ul në aeroportin Aarhus në Tirstrup në orët e para të së martës.

Menaxheri i këngëtares amerikane dhe stafi tjetër i turneut, të cilët po vinin nga një koncert në Oslo, ishin në mesin e dhjetë anëtarëve në bord, që fatmirësisht shpëtuan pa lëndime.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303