fbpx

Shpërtheu mina/ Përkujtohen dy efektivët e FA që vdiqën në Letoni, Xhaçka jep mesazhin

WhatsApp-Image-2020-05-06-at-10.02.12.jpeg

Sot janë përkujtuar dy efektivët e FA që humbën jetën një vit më parë në Letoni, pas shpërthimit të një mine. Major Klodian Tanushi dhe nëntetare Zerife Hasanaj humbën jetë gjatë kryerjes së detyrave luftarake.

“Humbëm dy efektivë që treguan potencial në çdo stërvitje e dislokim. Nderim për cdo efektiv të FA të rënë në krye të detyrës. Dëshmorëve të atdheut u detyrohemi një borxh mirënjohje,”-tha ministrja.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303