fbpx

Shpërthim i fortë në Gjermani, 1 viktimë

eeeeeeeeeeeee.png

Pesë persona janë zhdukur dhe disa të tjerë janë plagosur, si dhe 1 ka vdekur pasi një shpërthim tronditi një park industrial në qytetin perëndimor gjerman të Leverkusen pak minuta më parë, duke dërguar shtëllunga tymi dhe duke nxitur policinë të kërkojë nga banorët e afërt të qëndrojnë në shtëpitë e tyre.

Sipas Reuters, disa punonjës të fabrikës u lënduan, me të paktën dy të plagosur rëndë, dhe pesë persona janë zhdukur, duke shtuar se nuk ishte ende e qartë se çfarë e shkaktoi shpërthimin dhe zjarrin pasues.

Sirenat dhe alarme emergjente në aplikacionin e telefonit celular të agjencisë gjermane të mbrojtjes civile paralajmëruan qytetarët për “rrezik ekstrem”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303