13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Shpërthim i fuqishëm në një rafineri nafte në Bosnjë, plagosen disa punonjës

spot_img

“Shpërthimi ndodhi rreth orës lokale 19:30, ndërsa policia dhe repartet e zjarrfikjes po punojnë për të vënë nën kontroll situatën”, tha zëdhënësja e policisë Dragana Kerkez.

“Ky ishte një shpërthim i fortë dhe mund të dëgjohej deri në Slavonski Brod”, tha Kerkez, duke iu referuar qytetit të vetëm përgjatë lumit Sava në Kroaci.

Kryebashkiaku i Slavonski Brodit, Ilija Joviçiç tha se janë dëmtuar edhe disa punëtorë, të cilët janë shtruar në spital dhe po marri ndihmën e parë mjekësore. raportoi agjencia e lajmeve Srna.

Shumica e aksioneve të rafinerisë e naftës në Slavonski Brod, është në pronësi të kompanisë ruse të naftës, Zarubezhneft.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat