17.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Shpërthimi në Vlorë, dy vite më parë i vranë burrin

spot_img

Asnjë person nuk është shoqëruar apo ndaluar për shpërthimin me tritol në një apartament në lagjen “1 Maji” të qytetit të Vlorës.

Të vetmit që janë marrë në pyetje janë banorët e pallatit, të cilët ishin dëshmitarë në momentin kur ndodhi ngjarja.

Teuta Petriti ndodhej në shtëpinë e marrë me qira në momentin e shpërthimit, por nuk u lëndua. Dëme të shumta materiale pati në ballkonin e saj dhe në hyrjet e tjera të pallatit.

Në zonë mungojnë kamerat e sigurisë dhe kjo i ka vështirësuar punën policisë për të identifikuar autorin e vendosjes së lëndës plasëse në banesën ku banonte e veja e peshkatarit Hyqmet Nexhipi.

Ky i fundit u vra dy vite më parë në rrugën Transballkanike të Vlorës.

Ai u gjet i pajetë në nje automjet tip Hyundai dhe krimi ende nuk është zbardhur nga policia

Shkaqet e ngjarjes së të premtes mbeten të paqarta, por policia po heton nëse shpërthimi në banesën e Teuta Petritit ka lidhje me ekzekutimin e bashkëshortit të saj./abcnews

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat