20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Shpëtoni një herë e mirë nga dhimbja e kokës me një veprim të vetëm…

spot_img

Një zbulim i fundit na tregon  se duke ushtruar presion mbi një pikë të caktuar të dorës sonë mund të ndalojmë dhimbjen e kokës.

Në shuplakën e dorës suaj mund të mësoni dhe të zbuloni shumë gjëra për shëndetin tuaj.

Me shtypjen e pikave të caktuara në shuplakën tuaj është e mundshme të liroheni nga dhembja të cilën e keni në ndonjë pjesë të trupit.

Çfarë duhet të bëni?

Shtypeni me gishtin e madh zonën përkatëse të shuplakës dhe mbajeni shtypjen pesë sekonda.

Lironi gishtin e madh në 3 sekonda.

Shtypeni sërish. Përsëriteni disa minuta.

Përsëriteni disa herë në ditë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat