fbpx

“Shqipëria ka hyrë në zonën e zjarrit”/ Ja mesazhi i fortë i Taulant Ballës

Shqipëria ka hyrë në zonën e zjarrit, ku armiku COVID-19 mund të marrë shumë jetë.

Ky është parlajmërimi i fortë i Kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla thekson se duhen zbatuar të gjitha rregullat dhe masat shtërnguese për tu mbrojtue nga armiku i padukshëm.

Postimi i plotë:

🔴 KEMI HYRË NË ZONËN E ZJARRIT, KU ARMIKU🦠 MUND TË NA MARRË MË SHUMË JETË, PASI REZISTENCA JONË DERI TANI E KA NDALUAR TË BËJË KËRDINË DUKE NA SHKATËRRUAR BARRIKADËN BLUZAVE TË BARDHA!

🔴 DUHET TË VAZHDOJMË TË ZBATOJMË NJË PËR NJË RREGULLAT + MASAT SHTËRNGUESE DHE TË MBROHEMI NGA KY ARMIK I PADUKSHËM, DERI SA TË DALIM NGA KJO LUFTË E EGËR QË KËRCËNON QINDRA JETË SHQIPTARE.

🔴 SHQIPËRIA DO TA FITOJË LUFTËN DHE ATA QË SHAJNË E MALLKOJNË, TEKSA RROTULLOHEN NË DIVAN E ÇOHEN VETËM PËR TË HEDHUR VRERË MBI ATA QË PUNOJNË, DO T’I MOHOJNË ATO QË THONË SOT PA U MENDUAR E PA E KUPTUAR QË KJO ËSHTË NJË LUFTË. KUJA E PASKRUPULLT E MJERANËVE TË SHQUPIT LE TË VIJOJË, MJEKËT DHE INFERMIERËT NË FRONT SHPËTOJNË ÇDO DITË JETË DHE KARVANI I OPERACIONIT TË PËRDITSHËM HUMANITAR ECËN PËRPARA, KUDO KU KA FAMILJE NË NEVOJË.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm❤