fbpx

‘Shqipëria nën ligjin e Putinit dhe Erdoganit’, gazetari i ‘Bild’ sulmon Ramën

tiede-rama.jpg

Sërish është bërë protagonist i situatës së rënduar në Shqipëri gazetari i njohur gjerman i ‘Bild’.

Pas publikimit të përgjimeve, Peter Tiede ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’ lidhur me dhunën e ushtruar mes policisë dhe protestuesve në KZAZ.

Ai shkruan se arrestimi i udhëheqësve të PD u urdhërua nga Rama.

“Shqipëria tani nën ligjin e Putinit dhe Erdoganit: Arrestimi i udhëheqësve të opozitës u urdhërua nga qeveria socialiste. Në mbarë vendin ka trazira dhe sulme. Në të dy anët të plagosur. Kjo nuk është e mirë”, shkruan Peter Tiede./real-news.tv

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303