Shqiptarët bëhen bashkë, ja shifra që mblodhën për familjen e ish-anëtarit të UÇK-së

Vrasja e policit të Kosovës, gjatë një grabitjeje në Istog, ishte një tragjedi për Kosovën. Izet Demaj kish luftuar me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës dhe e gjeti vdekjen nga një hajdut.

Por shqiptarët e Kosovës janë bërë bashkë dhe kanë mbledhur mbi 16 mijë euro familjen e Demaj.t

Nisma synon mbledhjen e 20 mijë eurove. Sipas njoftimit, paratë e grumbulluara në fund do t’i dorëzohen familjes së policit që u vra më 27 dhjetor të këtij viti, gruas dhe dy vajzave të heroit të Kosovës. /Real-news.tv/

Lër një koment