fbpx

Shuhet këngëtarja e njohur, 17 vite në luftë me sëmundjen

Ndahet nga jeta në moshën 61 vjeçare, këngëtarja e grupit të njohur të viteve ’90 ‘Roxette’, Marie Fredriksson.

Këngëtarja kishte 17 vite që luftonte me kancerin.

Në vitin 2002 ajo njoftoi të gjithë ndjekësit e saj se mjeku i kishte dhënë vetëm 1 vit jetë. Kjo gjë nuk e ndali këngëtaren e cila jo vetëm sfidoi sëmundjen por arriti të këndonte dhe në vitin 2018 nxori albumin e saj.

Ajo ishte e martuar me kitaristin e grupit Mikael Bolyos dhe kishte dy fëmijë. Disa nga hitet e këtij grupi janë ‘It must had been love’ ‘Listen to your heart’ ‘Sleeping in my car’ etj.