fbpx

“Shumë vonë…”. Basha reagim ‘blic’, ç’ka ndodhur? “Ka nevojë urgjente për…”

lulzim-basha-7-770x413-1.png

Kryedemokrati Lulzim Basha me anë të një statusi në rrjetin social Facebook  ka reaguar sërish për masat e marra për pandeminë e koronavirusit.

“Shumë pak, shumë vonë. Ka mbi 6 muaj që kemi propozuar plan masash për të përballuar pandeminë. Fatkeqësisht Rama nuk e ka zbatuar. Sot e kësaj dite, Shqipëria është e fundit në çdo fushë. Ndihma ekonomike për është më e ulëta. Shëndetësia është në kolaps. Ekonomia në krizë. Shqipëria ka nevojë për shpresë të re. Vendi ka nevojë për një qeveri që kujdeset për qytetarët e tij dhe fuqizon ekonominë. Ne jemi të vetmit që mund ta bëjmë këtë! Është koha që Shqipëria të ketë një qeveri që punon për njerëzit”, shkruan Basha.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303