fbpx

Si do të jetë moti sot? Ja sa do të shkojnë temperaturat

eaec0e24f0c1bcababb2c04cb56859bf_L.jpg

Dita e sotme do të karakterizohet nga mot me reshje shiu pothuajse në të gjithë territorin e vendit tonë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, priten reshje mesatare në qarkun Gjirokastër dhe të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet Kukës, Elbasan dhe Korçë. Në qarqet e tjera priten reshje të dobëta.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 29°C

në vendet e ulëta: 18 / 30°C

në vendet malore: 12 / 24°C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303