fbpx

Si do të ndryshojë pandemia sjelljen tonë, mënyrat e të takimit mes njerëzve

queen-letizia-rafa-nadal-a.jpg

Megjithëse ne jemi mësuar të japim dorën dhe të puthemi në faqe kur takohemi, të gjitha zakonet e mësuara deri më tani duhet të harrohen dhe të adoptohen të tjera.

Pandemia e koronavirusit ka ndryshuar sjelljet që njerëzimi ka adoptuar ndër shekujt. Duke nisur që nga dalja nga shtëpia e deri tek përshëndetja me dorë, qyterarët do të duhet që të mësohen me rregullat e reja.

Tashmë do të duhet të përshëndetemi duke ngritur dorën lart, me dy duart (stil që përdorin indianët duke shtuat edhe fjalën “Namaste”), me sy apo dhe duke lëvizur kokën lart e poshtë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303