Si dy pika uji, shikoni këto dy gola të Mbappes dhe Ronaldinhos

Kylian Mbappe është një yll gjithnjë e në ngjitje në futboll. Atë e krahasojnë me lojtarët më të mirë në historinë e këtij sporti kaq popullor.

Por këtë herë krahasimi është gjetur pothuajse identik.

Në këtë video është bërë krahasimi i golave të Ronaldinhos e Mbappes, ku mund të vëreni se Mbappe ka arritur ta shënojë një gol me PSG-në pothuajse të njëjtë me atë të Ronaldinhos.

Ronaldinho në të kaluarën si lojtar ka qenë pjesë e klubit të Paris Saint-Germainit, ashtu siç është edhe sot Kylian Mbappe.

Ronaldinho ishte pjesë e parisienëve nga vitit 2001 deri më 2003, para se të kalonte pastaj te Barcelona. /Real-news.tv/ 

 

View this post on Instagram

CTRL + C ➡️ CTRL + V ?

A post shared by Football Soccer Futbol (@bestoffootball) on