fbpx

Si Eneda dhe Jonida, Anxhela Peristeri ngec me anglishten në intervistë ja videoja që po bëhet virale

anxhela-jonida-eneda.jpg

Artistja e njohur shqiptare, Anxhela Persiteri do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovizion 2021”.

Sëfundmi ajo ka dhënë një intervistë për mediat e huaja, në gjuhën angleze.

Kujtojmë se këngëtaret Eneida Tarifa dhe Jonida Maliqi nuk paraqitën aftësi shumë të mira në gjuhën angleze dhe intervistat e tyre u komentuan masivisht në rrjete sociale.

Mesa duket edhe Anxhela Peristeri ka të njëjtin nivel të gjuhës së huaj.

Gjatë një interviste për WiWibloggs, Anxhela deri sa po shpjegonte kuptimin e videoklipit dhe këngës së saj “Karma”, në një moment nuk ka gjetur fjalën e duhur në gjuhën angleze dhe shpjegimi që ka bërë duket mjaft interesant.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303