fbpx

Si është e mundur? Mjekët e deklaruan të vdekur, gruaja hap sytë në mes të funeralit të saj

Një ngjarje e pabesueshme ka ndodhur në rajonin e e Muchchandi, në Indi.

Raportohet se një grua ishte shpallur e vdekur nga mjekët, mirëpo një mrekulli ka ndodhur, ku ajo ka hapur sytë në mes të funeralit të saj.

Kjo situatë ka tronditur Indinë.

55-vjeçarja Malati Chougule, prej ditësh kishte temperaturë të lartë, kishte humbur ndjenjat dhe ishte transportuar me urgjencë në spitalin e Belagavi, në shtetin indian të Karnataka.

Mjekët pasi e monitoruan për disa orë, tentuan që ta përmendnin por nuk ia dolën dhe kështu që e deklaruan të vdekur.

Kështu spitali i dha lajmin e tmerrshëm familjarëve të gruas, të cilët të premten e lënë pas e morën trupin në fshat.

Të afërmit e gruas, kishin nisur përgatitjet për ritet funebre sipas traditës hindu dhe trupi ishte lënë gjatë gjithë natës në kopshtin e shtëpisë.

Por pikërisht kur familjarët po përgatiteshin për ti dhënë lamtumirën e fundit këtë të shtunë, papritur gruaja hapi sytë.

Shumë nga të pranishmit e cilësuan si mrekulli, ndërkohë që shkenca e njeh rastin e saj si koma të përkohshme