fbpx

Si një princeshë e vërtetë, njihuni me 6-vjeçaren me portretin më të bukur në botë

Alina Yakupova është 6-vjeçarja më e bukur në botë.

Ajo është nga Moska dhe ndiqet nga më shumë se 22 mijë ndjekës në rrjete sociale.

Një 6-vjeçare ruse është shpallur si “Vogëlushja më e bukur në botë”! Portreti engjëllor i vajzës ka bërë për vete miliona njerëz mbarë botën, sepse Alina ka filluar që në moshën 4-vjeçare të modelojë për revistat më në zë, si Grazia, Instyle etj.

Që në moshë fare të vogël, vogëlushja me kaçurrela bionde, sy bojëqielli dhe buzëqeshje rrëzëllitëse, ka treguar se është jo vetëm një fëmijë i bukur, por edhe e talentuar dhe e prirur për të shkëlqyer në fushën e modelingut.