fbpx

Si paraqitet situata në spitalet Covid? Sa të shtruar ka? Zbardhen detajet

Infektivi-1-koronavirus-covid.gif

Mesa duket situata brenda spitaleve Covid është qetësuar. Raportohet një gjendje më e stabilizuar dhe së fundmi theksohet për një reduktim të numrit të të shtruarve.

Por mbetet për tu parë se si do të vijojë tendenca në ditët në vazhdim.

Ndërkohë sa i përket aplikimit të vaksinës, mjekët janë shprehur me besimin se vaksina do të rikthejë optimizmin në vend.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303