21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Si të thuash të dua me ëmbëlsira!

spot_img

Red Velvet

Ngjyra e kuqe intensive e bën atë një zgjedhje perfekte për të shprehur dashurinë. Përbërësit e saj janë pluhuri i kakaos, veza, gjalpi dhe ekstrakti i vaniljes. Mund t’i shtoni sheqer të kuq ose karamele për më shumë bukuri.

Luleshtrydhe të mbuluara me çokollatë

Luleshtrydhet e freskëta të mbuluara me çokollatë janë një ëmbëlsirë romantike për dy. Më e mira do të ishte ta shoqëronit me një gotë verë të kuqe.

Cheesecake me qershi

Cheesecake me qershi në një kavanoz qelqi është i përkryer për një piknik apo natë filmi. Një ëmbëlsirë e lehtë me tre shtresa: fundi përbëhet nga një biskotë e fortë e thërrmuar, krem dhe reçel qershie.

Makarons

Ëmbëlsira klasike franceze, makarons përgatitet me vezë, sheqer, miell bajame dhe ngjyrosës sipas zgjedhjes suaj. Mbushja zakonisht bëhet me krem gjalpi ose reçel.  /real-news.tv/  

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat