21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

“Si t’ja shpjegoj mamasë time këtë fjalë?”. Deputeti shtron pyetjen dhe bën deklaratën e fortë

spot_img

Deputeti demokrat Saimir Korreshi ka reaguar me një status në rrjetin social Facebook lidhur me kërkesën e kryetares së Komisionit të drejtuar nga mazhoranca për logimin e deputetëve të opozitës.

Postimi i plotë:

Si t’ja shpjegoj mamase time fjalen LOGIM?!🤔

Sot ne diten e pare te mbledhjes te komisionit te ligjeve, paturpesishte, qe ne kostituimin e ketij komisioni edhe pse te gjithe anetaret e opozites ishin prezent, shoqja kryetare u mohoj fjalen.

Ne kundershtim te plote me me çdo norme.

Preteksi ?? I thjeshte fare. Qe te merrje fjalen edhe pse prezent ne sallen e mbledhjeve duhet te LOGOHESHIM. Po po keshtu u shpreh kryetarja e Komisionit te Ligjeve.

Kjo fjale (Logim) i kishte bere pershtypje mamase time kur i thashe pse nuk na dhane fjalen.

Tani si tja shpjegoj me fjale te tjera te thjeshta, por jo vetem mamase por si mamaja ime eshte mbi 50 % e popullsise se mbetur ne Shqiperi.

Shoqa Kryetare 97% e Shqiptareve nuk kane mundesi te blejne ushqimet per te mbajtur familjen dhe femijet dhe presin “Logimin” tuaj per te vene tenxheren ne zjarr qofte dhe me fasule e jo te degjojne perrallat e tua.

Ndaj verini gishtin kokes se u bete gazi i botes.

 

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat