fbpx

Situata e rëndë/ 2 të vdekur dhe 74 raste të reja në 24 orë, ministria jep alarmin

Situata e pandemisë në vend vazhdon të jetë tejet shqetësuese.  Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë ndërruar jetë në spitalin Infektiv 2 qytetarë nga Tirana, 67 dhe 69 vjeç.

Ministria e Shëndetësisë e alarmuar thekson se rastet në spitalin Infektiv po shtohen çdo ditë e më tepër. 89 pacientë janë të shtruar në spital, 11 në gjendje të rëndë në terapi intensive, një i intubuar në gjendje të rëndë.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 74 raste të reja në të gjithë vendin.