fbpx

Situata e rëndë te Infektivi, Manastirliu publikon shifrat e frikshme: Ka edhe të rinj

E rëndë raportohet situata nga Infektivi në Tiranë. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastilriu në një shënim në Facebook, bën me dije se gjashtë qytetarë të infektuar me koronavirus janë në gjendje kritike për jetën. Pacientët janë të intubuar dhe mes tyre ka edhe të rinj.

“Gjashtë pacientë, mes tyre edhe mosha të reja janë të intubuar dhe po luftojnë për jetën në spitalin infektiv, me përpjekjen e madhe të stafit mjekësor, në një betejë shumë të vështirë me virusin e rrezikshëm.

Mos e lejoni që ju apo një i afërmi juaj të përfundojë në spital dhe të rrezikojë jetën nga COVID19. Respektoni rregullat, mbaj distancën, vendos maskën, ruaj higjienën”, shkruan Manastirliu.