fbpx

Situata nga pandemia në Greqi/ Ulet lehtë numri i rasteve të reja dhe viktimave

thumbs_b_c_ad04d6c6b91b4a0958c03b105cd0d5c5.jpg

Në 24 orët e fundit Greqia ka konfirmuar 1388 raste të reja me koronavirus.

Po ashtu, në bazë të të dhënave të publikuara nga autoritetet shëndetësore, brenda ditës kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 84 persona, raportojnë mediat vendase.

Njoftohet gjithashtu se në njësinë e kujdesit intensiv ndodhen 549 pacientë të intubuar, nëntë persona më shumë, krahasuar me një ditë më parë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303