17.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Skadojnë kartat e identitetit, thirrja e MB

spot_img

Ministria e Brendshme ka theksuar ditën e sotme se duke nisur nga muaji ky muaj, shqiptarët duhet të pajisen me karta identiteti dhe pasaporta biometrike, pasi shumë prej tyre skadojnë gjatë muajve të vitit 2019. Kujtojmë që për herë të parë kartat e identitetit janë prodhuar në vitin 2009 në Shqipëri.

Ministria i kujton qytetarëve që në qershor janë zgjedhjet lokale dhe për këtë arsye të gjithë duhet të jenë të pajisur me mjet identifikimi deri atëherë.

Këtë thirrje e ka bërë zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda.

“Qytetarët duhet të nxitojnë të pajisen me dokument duke nisur nga janari i 2019-s, për të shmangur radhët dhe konfuzionin. Emigrantët pajisen në konsullatat dhe ambasadat tona në vendet ku jetojnë me dokumentet e reja”, tha Voda./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat