fbpx

Skandali i rëndë/ Deputeti i PS flet për Ilir Metën: Ka abuzuar…

Deputeti i mazhorancës, Alket Hyseni ka folur për presidentin Meta për Report Tv. Ai gjatë intervistës, ka thënë se do të bëhen ndryshime në ligjin për presidentin.

Më tej, ai shtoi se Ilir Meta ka abuzuar me rolin e tij.

“Ka abuzuar, do reflektojmë ndryshime në ligj që do jenë si rezultat i ligjit për presidentin. Sa i përket kalimit të afatit për këtë ligj është shtyre pasi po punojnë dhe eksperte të tjerë përveç grupit të punës. E frikshme që në një periudhë kaq të shkurtër ka dhënë kaq shumë nënshtetësi sa të gjithë presidentët së bashku”, tha Hyseni.