fbpx

Skandali me abuzimin s*ksual në një shkollë, policia del me njoftimin e fundit

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4-1-2-1-1-6tqmcaz6vyxfb2m18bgy1pba624fosnkts0ucs9way0-1-6y2hanzarlbbfnn5x7qct2o318ilgzpmadh9v8zzujs-2.jpg

Policia e Kosovës menjëherë ka dhënë një sqarim lidhur me një video që po bën namin në mediat e Kosovës, ku thuhet se një nxënëse e klasës së parë është ngacmuar s*ksualisht.

Në njoftimin e Policisë thuhet se nga zyrtarët e shkollës Policia ka pranuar një informacion me ndjeshmëri, i cili është trajtuar në koordinim me drejtuesit e shkollës, zyrtarët e Qendrës për punë dhe mirëqenie Sociale si dhe Prokurorin e shtetit.

“Për shkak të moshës së personave të përfshirë në këtë ngjarje dhe rrethanave specifike, me rekomandim të prokurorit, rasti po trajtohet nga Qendra për punë dhe mirëqenie sociale”, thuhet në njoftim.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303