fbpx

Skenari i ri/ Ministrja e Arsimit tregon ç’do ndodhë, jep mesazhin edhe për maturantët

Screenshot_13-3.png

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka dalë një konferencë për media pak çaste më parë. Ajo ka bërë me dije se ne 1 dhjetor do të aplikohet skenari i ri për shkollat, ku mësimi do të alternohet online dhe në klasa.

Ky vendim vjen pas kërkesës nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë, një ditë më parë.

Ndërkohë, për maturantët, Kushi tha se do të zhvillojnë normalisht procesin mësimor.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303