16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Skënderbeu ndryshe

spot_img

Pasditen e sotme moderatorja Bieta Sulo, priti në studion e saj heroin tonë kombëtar Gjergj Kastriotin Skënderbeu., në versionin më të mirë të mundshëm të sjellë nga regjisori dhe skulptori Llesh Biba.

Ai ka bërë një hyrje madhështore, duke mbajtur në duar flamurin e Shqipërisë si dhe shpatën me të cilën luftoi heroi ynë.

Nuk mund të mos themi që ai kishte arrtur ta imitonte më së miri heroin tonë.

Llesh Biba është regjisor, skulptor shqiptar nga fshati Nënshejt i Mirditës. Ka studiuar për aktrim, ppor më pas ka punuar si regjisor që nga viti 1981 .

Njihet për rolet episodike para viteve 90′ dhe ekspozitat e punimeve në dru me motive arbërore duke performuar në rolin e Marin Barletit.

Motivi i Skënderbeut zë pjesën më të rëndësishme të punëve artistike në gur dhe dru duke i ekspozuar kryesisht në Kosovë, Itali dhe Zvicër. /real-news.tv/

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat