fbpx

Snack i shpejtë dhe i thjeshtë “Hurma arabe të mbushura me djathë”

WhatsApp-Image-2021-01-14-at-10.48.25.jpeg

Snack ose ushqimi i shpejtë por i shëndetshëm i cili nuk të lë uritur është gjithmonë një ide e mirë.

Si të përgatisim një snack të shëndetshëm dhe të veçantë?

Do t’ju duhen këta përbërës:

  • Hurma Arabe 10 copë
  • 10 feta djath të prerë kubik
  • Majdanoz
  • Bajame ose arra

Fillimisht me anë të një thike ndani në dy pjesë në mes hurmat duke i hequr bërthamat. Forma duhet të mbetet e tillë si sanduiç gati për tu veshur me djath të freskët Erzeni.

Sipër mund ti shtoni disa fije majdanoz duke i hedhur në fund arra ose bajame në varësi të preferencave tuaja.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303