16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Soda e bukës, një shpëtim i vërtetë për flokët tuaj

spot_img

Soda e bukës vepron si një shampo natyrale sepse mund të pastrojë flokët. Ajo shërben si një zbutës dhe ka përfitime të jashtëzakonshme për flokët tuaj. Pra, pse të mos e përdorni në vend të shampos tuaj të zakonshme?

Pastron flokun nga toksinat

 Nëse flokët tuaj janë plot me toksina dhe kimikate sikurishr që rritja e flokëve do të jetë e vështirë. Soda pastron flokët në mënyrë mjaft efektive. Kjo nuk është e gjitha: ajo gjithashtu do t’ju ndihmojë të hiqni papastërtinë e tepërt nga flokët tuaj, gjë që do t’i lejojë ata të bëhen të fortë për një kohë të gjatë.

Eleminon mbetjet e dëmshme në flokë

Soda e bukës mund të pastrojë flokët tuaj natyrshëm. Është një përbërës i dobishëm që përmirëson ndjeshëm cilësinë e flokëve dhe heq çdo mbetje balsami ose shampoje dhe siguron një shkëlqim të qëndrueshëm të flokëve.

Elemininon klorin

Klori mund të dëmtojë flokët tuaj. Gjithashtu, mund të ndryshojë ngjyrën e tyre. Soda heq klorin nga flokët, duke parandaluar dëmtimin.

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat