fbpx

Soreca flet për rrugën e Shqipërisë drejt BE dhe politikën

soreca.jpg

Ambasadori i BE-së në Tiranë ,Luigi Soreca, e ka cilësuar më të afërt se kurrë rrugën e Shqipërisë drejt familjes evropiane.
Ai është shprehur shumë optimist dhe ka thënë se është domosdoshmëri dialogu politik.

“Rruga për BE e Shqipërisë është vendosur. Shqipëria dhe Europa janë sot më afër se kurrë. Por është jetike që Shqipëria të qëndrojë e fokusuar në prioritetet kyçe dhe reformat. Dialogu ndërpartiak është jetik në interes të gjithë qytetarëve shqiptarë”, deklaroi sot ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *