fbpx

Sot do festonte ditëlindjen, ndërron jetë Aktori i njohur (Foto)

ndahet.jpg

Aktori i njohur italian Gigi Proietti i cili sot do të mbushte 80-vjeç, ka ndërruar jetë nga një sëmundje në zemër.

Proietti ka një karrierë shumë të pasur dhe të gjatë, më shumë se gjysmë shekulli në skenë dhe në shesh xhirimi.

Gigi Proietti u shtrua në gjendje të rëndë në njësinë e kujdesit intensiv të një klinike në Romë. Shkaku nuk është Covid, por problemet e zemrës.

Familja ruajti konfidencialitetin maksimal për kushtet shëndetësore të aktorit, i cili sot do të mbushte 80 vjeç.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303