fbpx

“Sot duhet festuar dhe duhet kuptuar!”, Grida Duma: Atdheu shenjohet në ADN-në tonë, na përcakton “çfarë” e “kush” jemi

Duma-1-e1638100139906.jpg

Nënkryetarja e PD-së Grida Duma ka uruar pavarësinë e Shqipërisë duke dhënë dhe një mesazh për atë që përcakton misionin dhe detyrën e shqiptarëve.

Ajo shkruan se atdheu shenjohet në ADN-në tonë dhe na përcakton “çfarë” e “kush” jemi. Sipas saj, pavarësimi i çdo shqiptari nga varfëria, edhe shqiptarit në periferinë më të largët, është detyra jonë, ndërsa çlirimi i çdo shqiptari nga mendësitë e shkuara, të varësisë ndaj autoritarizmit e mentalititetit të një bote të mbyllur me kulte individësh, është misioni.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303