33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Sot protesta para Parlamentit, nisen qytetarët nga rrethet

spot_img

Ditën e sotme do të zhvillohet protesta e qytetarëve përpara Parlamentit të iniciuar nga opozita e bashkuar. Mësohet se shumë qytetarë janë nisur nga rrethet për të mbërritur në kohë në kryeqytet për të protestuar përpara Kuvendit.

Ndërkohë, bëhet me dije se forcat e policisë janë përqendruar në të gjitha pikat hyrëse të Tiranës për të kontrolluar automjetet dhe autobusët që vijnë nga qytetet e tjera.

Gjithashtu, do bëhet kontrolli i individëve me precedencë penale, ku policia do sigurohet për të mos lejuar kalimin e tyre. Shumë qytetarë janë nisur nga Lezha, Dibra, Kukësi, Fieri, Berati, Gjirokastra, Korça.

Kujtojmë që protesta e 16 shkurtit ishte e dhunshme dhe mjaft e tensionuar./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat