23.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Sot ‘super hëna’, do shihet në pjesën më të madhe të botës

spot_img

Hëna tërësisht e plotë është parë në dhjetor të vitit 2017

Këtë vit përkatësisht në 19 shkurt ne do kemi mundësinë të shohim “super hënën” si parada nëpër qiellin e natës

Ajo arrin kulmin e fazës së saj të plotë më 19 shkurt për pjesën më të madhe të botës dhe mund t’a shohim atë në orë 22:00 në mbrëmje.

Një “super hënë” ndodh kur hëna e plotë përputhet me qasjen më të afërt të Hënës në Tokë në orbitën e saj.

Hëna do te jetë e plotë dhe më e bukur se kurrë

Chart showing moon's path with bright star.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat