fbpx

SPAK ‘fundos’ Mjekun Evdin Prifti, pas ndryshimit të masës së sigurisë, bën lëvizjen ‘blic’

edvin-prifti1.png

Pas ndryshimit të masës së sigurisë për Mjekun Edvin Prifti, ka ardhur dhe lëvizja e SPAK, e cila do t’i drejtohet me rekurs Gjykatës së Lartë.

SPAK është në pritje të zbardhjes së vendimit nga Apeli i GJKKO-së dhe brenda afatit prej 15 ditës do ti drejtohet me rekurs Gjykatës së Lartë.

Ngjarja:

Mjeku i njohur është zbuluar rastësisht nga SPAK, pasi kjo e fundit kishte vënë në përgjim sekretaren e gjykatës së Krujës, Manuela Mallkuçi, e cila u arrestua bashkë me gjyqtaren Enkeleida Hoxha dhe dhjetë persona të tjerë për vapën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. Teksa SPAK e kishte vënë në përgjim Mallkuçin, zbulon se kjo e fundit fliste me mjekun Prifti për operacionin e nënës, për të cilin ai i kishte kërkuar para.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303