SPAK përfshihet në hetimin për trafikun e mbetjeve kimike

Prokuroria e Posaçme Anti- Korrupsion dhe Krimit të Organizuar (SPAK) në një reagim ekskluziv për Report Tv bën me dije se janë nisur drejt Vlorës oficerë të policisë gjyqësore të SPAK pasi ka dyshime se bëhet fjalë për një grup të strukturuar kriminal.

“SPAK ka kërkuar informacione urgjente nga prokuroria e Vlorës pas rastti dhe përfshihet në hetim. Drejt Vlorës nisen oficerë të policisë gjyqësore të SPAK”, bëjnë me dije burime për Report Tv nga SPAK.