fbpx

Spartak Ngjela reagon pas lajmit të trishtë: Pushofsh në paqe, o njeri i madh i kohës sonë!

spartak-ngjela.jpg

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar dy ditë pas ndarjes nga jeta të ish-Senatori republikan, Bob Dole. Gruaja e tij, Elizabeth Dole, e postoi njoftimin të dielën në Tëitter, duke theksuar se ai vdiq në gjumë.

Ngjela shkruan se Dole ishte figurë e madhe ndërkombëtare

Spartak Ngjela shkruan:

“Bob Dole… figurë e madhe ndërkombëtare; një amerikan i madh, humanist dhe statist i madh; por, për ne shqiptarët, Bob Dole ishte një mbrojtës i madh i çështjes së Kosovës, me një theks tejet humanist. Shqiptarët nuk do ta harrojnë kurrë statistin e madh Bob Dole ; sepse ai tani ka hyrë me dritë të veçantë në historinë e Shqipërisë.

Pushofsh në paqe, o njeri i madh i kohës sonë!”

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303