fbpx

Spartak Ngjela shpërthen: Rama më ‘ka vjedhur’ tezën time, ai tha se…

rama-ngjela.jpg

Teksa Rama ka shprehur së fundmi se ‘koka e korrupsionit’ në Shqipëri nuk janë politikanët, por gjyqtarët e prokurorët, menjëherë është përgjigjur avokati Spartak Ngjela.

Ai akuzon Ramën dhe tha se ai i ka marrë tezën e tij.

“Kjo është teza ime. Mori tezën time dhe e tha. Unë jam profesionist. Nëse ka pushtet të pavarur, nuk ka korrupsion, kjo është e vërteta absolute. Faji kryesor këtu është mungesa e pushtetit gjyqësor dhe pse erdhi pushteti gjyqësor, me 6 mujor. Ku është shpresa e pushtetit gjyqësor sot? Janë magjistratat. Ata që kanë mbaruar shkollën e magjistraturës dhe po shikohet që reforma nuk po i kap pasi janë shumë të aftë”, deklaroi Ngjela.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303