fbpx

“S’po ndalon dot Monikën që të..”. Rama ia thotë troç Bashës: Mirë që…

edi-rama.png

“Qeveria e ka humbur betejën me Covid 19, pasi spitalet janë në gjendje alarmante, dhe janë ezauruar të gjitha kapacitetet”. Kështu deklaroi pak më parë Kryedemokrati Lulzim Basha. Por pas kësaj deklarate ka reaguar Kryeministri Edi Rama, i cili theksoi se Basha është kapur pas Covidit si i mbyturi pas fijes së barit, dhe nuk është aq i aftë sa të ndalojë Monika Kryemadhin që të bëjë fushatë, dhe të ndikojë në përhapjen e Covid 19.

Kryeministri Rama në Tëitter:

Lulëzim Basha është kapur pas Covidit si i mbyturi pas fijes së barit dhe pretendon se ai do ta kishte ndaluar valën e dytë, ndërkohë që nuk ndalon dot as aleaten e tij në fushatën e saj për përhapjen e Covidit! Mirë u çmendën po pse të gjithë njëherësh, thoshte Shvjeku i shkretë!

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303